سیستم جامع گلخانه هوشمند

سیستم ھوشمند کنترل اقلیم گلخانه (اتوماسیون) وظیفه کنترل فرآیندھای گلخانه را به صورت ھوشمند و ھمزمان دارد.

ھر یک از گیاھان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به فراھم بودن شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روزانه، دمای شبانه، میزان رطوبت نسبی ھوا، رطوبت خاک و گازھای محیطی نظر Co2 دارند. از این رو تولید و پرورش تجاری گیاھان با کیفیت بالا و در طول سال در محیط‌ھای کنترل شده‌ای نظیر گلخانه صورت میگیرد.یکی از مھمترین چالش‌ھای پیش رو در پرورش گیاھان در گلخانه‌ھا، تأمین مناسب پارامترھای محیطی ھمانند نور، دما، رطوبت و … است این. پارامترھا برای ھر نوع گیاه متفاوت است. از آنجائیکه پارامترھای محیطی در داخل گلخانه به سبب تغییرات تشعشع خورشیدی، دما و رطوبت ھوای بیرون، سرعت و جھت باد و مقدار تراکم گیاھی در حال تغییرات مداوم ھستند، بنابراین دقت اندازه‌گیری و کنترل آنھا از اھمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی، کنترل مداوم و دقیق شرایط محیطی گلخانه به دلیل حساس بودن گیاھان گلخانه‌ای، امری مھم و ضروری در صنعت پرورش این گونه گیاھان به شمار میرود. سیستم ھوشمند کنترل اقلیم گلخانه (اتوماسیون) وظیفه کنترل فرآیند ھای گلخانه را به صورت ھوشمند و ھمزمان دارد. شرایط اقلیمی گلخانه از قبیل درجه حرارت، رطوبت، منواکسید و دی اکسید کربن داخل سالن و ھمچنین مواد مذکور را در خارج از سالن به ھمراه شدت نور خورشید، سرعت، جھت وزش باد و … تحت کنترل خود قرار می دھد.

این سیستم بسته به سفارش و نوع کشت پارامترھای زیر را کنترل میکند:

•کنترل دما (گرمایش/ سرمایش)

•فوگر

•پد و فن

•کنترل شدت نور، رطوبت و کنترل گاز Co2

•کنترل کامل سیستم تغذیه و آبیاری

•ایستگاه ھواشناسی (اندازه گیری سرعت باد، سنسور برف و باران، تعیین جھت وزش باد)

سیستم مدیریت هوشمند گلخانه شرکت ابزار صنعت چگونه موجب تولید محصولات با کیفیت می‌شود:

مدیریت اقلیم:

به منظور ایجاد اقلیم ایده آل در گلخانه – دما ، رطوبت نور – co2- باید در تعادل باشد. وجود تعادل در گلخانه باعث رسیدن به کیفیت برتر محصول و کاھش مصرف حامل ھای انرژی ، ھمینطور جلوگیری از استرس به گیاه از طریق عملکرد ھماھنگ تجھیزات در راستای ھوادھی و کنترل مطلوب اقلیم گلخانه خواھد شد.

مدیریت انرژی:

کنترل دقیق سیستم تھویه و گرمایش باعث صرفه جویی در مصرف حامل ھای انرژی می شود در ، روزھای زمستان بسته به شدن موقع دریچه ھا ھنگام غروب آفتاب مانع از دست رفتن گرمای جذب شده از تابش خورشید شده و به نوعی ذخیره انرژی را به دنبال خواھد داشت در ، نتیجه تاخیر عملکرد سیستم گرمایشی باعث مصرف سوخت می گردد.

کنترل بهینه رطوبت:

سیستم ھوشمند از طریق کنترل سیستم فوگر، فن و پد و دریچه‌ی گلخانه ، رطوبت ایده‌آل کشت را تامین و مازاد را آن با تخلیه رطوبت به موقع و مناسب با شرایط خارج گلخانه (سرعت وزش باد، دما، رطوبت و شدت نور) انجام می دھد. این امر مانع ایجاد بیماری‌ھای قارچی و ھمینطور تنش‌ھای دمایی خواھد شد.

سلامت مواد غذایی:

از طریق کنترل مطلوب شرایط دمایی و رطوبتی و جلوگیری از تنش‌ھای ناگھانی به گیاه می توان به بوته ای مقاوم و سالم دست یافت. این با وجود مانع ایجاد شرایط رشد قارچ‌ها و عوامل بیماری شده و در نتیجه با کاھش مصرف سموم دفع آفات، گامی موثر در جھت سلامت محصولات گلخانه ای برداشته‌ایم.

کاهش نیاز به نیروی کار:

با سیستم ھوشمند دیگر نیازی به نیروی متخصص جھت ھوادھی 24 ساعته و کنترل لحظه ای دما و رطوبت و سرعت باد نداشته، مضاف براینکه سیستم فراب قابلیت کنترل آنلاین گلخانه را از ھر مکان برای شما فراھم می کند. ھمجنین شما قادر ھستید تمام تنظیمات و آیتم ھای قابل کنترل را به صورت آنلاین انجام دھید از این رو ضرورت رفت و آمد به گلخانه جھت کنترل نحوه‌ی عملکرد سیستم و صحت تنظیمات انجام شده توسط پرسنل به حداقل می‌رسد.

مزایای محصول

• شرایط اقلیمی گلخانه را با توجه به نوع محصول قابل کشت تنظیم می‌کند.

• نوسانات دما و ایجاد استرس در بوته را کنترل نموده و از کاھش تولید جلوگیری می‌نماید.

• نوسان‌ھای رطوبت سالن و عدم تخلیه رطوبت غیرمجاز کنترل و باعث افزایش کیفیت محصول می‌گردد.

• تشخیص به موقع و اطلاع رسانی خرابی در تجھیزات (سیستم گرمایشی ، دریچه و ... )

• ھزینه‌ھای انرژی مصرفی را با استفاده بھینه از تجھیزات به حداقل می‌رساند.

 • دانلود فایل ضمیمه
 • مرتضی معارفی

  03 دقیقه پیش

  بسیار دستگاه فوق جالب می باشد

  محمد زمانی

  24 ساعت پیش

  من از این سیستم برای هوشمند سازی استفاده کردم بهتون پیشنهاد می کنم استفاده کنید

  میلاد اعتمادی

  دوروز پیش

  ما الان نزدیک 2 سال هستش از این سیستم توی منزلمون داریم استفاده می کنیم کارایی بسیار بالای داره و همچنین ساپورت نرم افزاری و سخت فزاری خوبی داره

  بازخورد شما درباره این محصول

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.